Cam Cephe Sistemleri
Written by camaks

Cam Cephe Giydirme Sistemleri

Cam cephe giydirme sistemleri, binanın dış cephesinin ağırlıklı olarak cam ile kaplanmasıdır. Bu sistemde yüksek teknolojiyle üretilen camlar kullanılır. Üretilen camlar Dış cephe döşemesinin ön yüzüne gelecek şekilde yerleştirilir. Dış cephedeki döşemeye ya da kolonlara asılırlar. Kesinlikle taşıyıcı özellikte değillerdir. Yani binanın temel yapısını oluşturmazlar. Ancak dış cephe kaplaması olarak kullanırlar. Cam cephe, yapıyı prestijli gösterir ve yapıya modern bir hava katar.Isı yalıtımı sağladıkları için de sıkça tercih edilmektedir.

Güneş Kırıcı
Written by camaks

Güneş Kırıcı Cam

Dışarıdan gelen güneş ışınlarının kırılmasını sağlayan özel bir cam sistemidir. Yaz aylarında soğutma sistemlerine harcanan enerjiden tasarruf edilmesini sağlar. İçerideki ortamda rahatlığı sağlar.

Cam cephe sistemleri çift camlı olarak da üretilebilmektedir. Böylelikle soğuk havalarda ısınmak için ayrılan bütçeden de büyük oranlarda tasarruf sağlar.

Aslında enerji tasarrufundan çok şık görünümleri nedeniyle tercih edilir. Çünkü dış cephe cam teknolojisi ile kaplandığında daha binayı daha şık, alımlı, modern ve prestijli gösterir.