Silikon Cephe
Written by camaks

Silikon Cephe

Silikon Cephe
Silikon giydirme cephe sistemi nedir?

Silikon cephe sistemleri, projesinde belirtilen açıklıklarda ve her katın döşeme betonuna alüminyum veya galvanizli çelikten üretilmiş ankarajlara bağlanan taşıyıcı düşey profiller ile bunlar arasına istenilen yüksekliklerde cam takabilmek ve bunları taşımak için düşey taşıyıcı profillere özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıt profillerinden oluşan sisteme denir.

projesinde belirtilen açıklıklarda her katın kendi yükseklik döşeme betonuna galvanizli çelikten üretilen ankarajlara bağlanan dikey alüminyum cephe profillerinin düşey profiller ile bunların arasında istenilen yükseklikte ve genişlikte cam montajı yapmak ve bunları statik hesaplarına göre özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay ve dikey kayıt profillerinden oluşan sistemin adına denir.

Silikon Giydirme Cephe Sistemi mimari projelerine uygun olarak silikon sistem olacaktır.  Belirtilen açıklıklarda ve her kat döşeme kotunda detaylarda belirtildiği gibi ayar imkanı sağlayan galvanizli çelikten üretim ankrajlarla binaya montaj edilmiş diletasyon sağlanmış taşıyıcı düşey elemanlar ile bunlar arasında istenilen yüksekliklerde ısıcam veya kompozit levha takabilmek ve taşımak üzere  özel bağlantı elemanları ile montajı yapılan sistemlerdir. İstenilen cam renkelerinde Mavi Reflekte, Yeşil Reflekte, Bronz Reflekte, Füme Reflekte vs renklerde temperli camlardan üretilen ısıcamlar kullanılmaktadır.  Silikon Cephe sistemleri dışardan bakıldığında alüminyum profil görünmeyip tümüyle cam görünümü oluşturmaktadır. Alüminyum Silikon Cephe Sistemleri yardımcı elemanlarla kasetli profiller ile bir bütünlüğe dönüşür. Silikon Cephe Sistemlerinde Cam paneller arasında sızdırmazlık EPDM fitilleri ile sağlanmaktadır. Silikon Giydirme Cephe Sistemlerinde iki cam arasındaki dolgu veya fitil fuga ile alternatif seçenekleri mevcuttur. Silikon Giydirme Cephe sistemleri binalara ve AVM’lere yüksek prestij ve zengin cephe görünümü ve tasarımı kazandırdığı için bir çok firma tarafından ve mimarlar tarafından tercih edilmektedir. İstenildiğinde modüllerin arasına kanat profili uygulaması yapılarak Gizli Kanat mekanizmaları kullanılarak açılır kanat uygulaması yapılabilmektedir.