Spider Cam Cephe
Written by camaks

Spider Transparan Cam Cephe

Spider Transparan Cam Cephe

Transparan Cam Cephe Sistemi Nedir?

Modern yapıların çıkması ile beraber 20. yüzyıl uygulamalarının başında gelen transparan cam cephe uygulamaları, estetik olarak güzel duran, sade ve fonksiyonel cephe sistemleridir. Spider kullanılarak uygulanan bu cephe sisteminde amaç gün ışığının iç mekana ulaşmasını kolaylaştırmaktır. Özellikle ofis, hastahane, üniversite ve kurumsal firmaların şirket binaları gibi alanlarda yapılması tercih edilen spider transparan cam cephe uygulamasının en büyük tercih sebebi iç ve dış mekan arasında kullanılan camın şeffaf cam olması sebebi ile görülebilirlik düzeyini arttırmış olmasıdır.

Transparan Cam Cephe Sistemi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Spider transparan cam cephe uygulaması adından da anlaşılabileceği gibi spider parçaları ile montajı yapılan bir cephe çeşididir. Cephe sisteminde spider kullanımı sayesinde yapının oval cephe tasarımlarının kolay bir şekilde yapılması da sağlanmaktadır. Alt yapısı paslanmaz materyaller aracılığı ile oluşturulan cephe sisteminde, materyaller dört tarafından delinerek uygulamasına başlanır.

Delinen dört delik ile lamine cam ya da ısı cam çelik konstrüksiyona bağlanmaktadır. Uygulaması bu şekilde kolay yapılmakta olan transparan cam sistemlerinin diğer cephe sistemlerine göre en büyük farkı taşıyıcı materyallerinin alüminyum yerine paslanmaz materyal ve cam kullanılmasıdır. Firmamız profesyonel ekibi ile beraber işçi güvenliği ve kaliteli spider transparan cam cephe uygulamasını garanti etmektedir.

Transparan Cam Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Cephe sistemlerinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri temizlik ve bakım uygulamalarıdır. Özelikle yüksek katlı ofis, şirket ve benzeri yapılarda cephe temizliği diğer mekanlara göre daha zor bir hal almaktadır. Transparan cam cephe temizliği ise çeşitli temizlik firmaları tarafından temizliği kolay yapılan cephe sistemidir. Dış cam cephe temizliği için yüksek katlı binalarda kurulacak olan iskele sistemleri veya askılı sistemler ön plana çıkmaktadır.

Written by camaks

Kompozit Cephe Kaplama

Kompozit Cephe Kaplama

Kompozit Panel Nedir ?

Alüminyum kompozit panel, iki adet alüminyum levha ve arasına düşük yoğunluklu polietilen malzemenin birleşiminden oluşan yapı malzemesidir.
Üst alüminyum levhanın boyalı olması ve bu boyanın üstün dayanımına ilave olarak panelin sağladığı ses ve ısı yalıtımı sebebiyle oldukça fazla talep edilen bir malzemedir. Kompozit Cephe Kaplama Sistemleri, Kompozit panel üretimi; ergiyik halde polietilen dolgu malzemesi, kalıp içerisinde üst ve alt yüzeyi polimer yapıştırıcı ile birleşerek homojen biçimde dağılır. Üst ve alt aluminyum levhanın, polietilen ve yapıştırıcının belli basınç, sıcaklık ve kuvvet altında birleşmesi ile kompozit malzeme ilk halini alır. Kompozit panel kalınlığı bu noktada ayarlanır ve o şekilde üretime devam eder.

Saray Alüminyum Kompozit Panel Nedir?

Saray Alüminyum Kompozit Paneller, iki yüzü alüminyum levha ile kaplı ortası beyaz polietilen çekirdekten oluşan, bir yüzü renkli alüminyum kompoze levhadır. Saray Alüminyum Kompozit Paneller, mimar ve tasarımcılara yaratıcı ve özgün binalar yapmak için sınırsız fırsatlar sunar. Saray Alüminyum Kompozit Paneller, dış ve iç cephelerde kolaylıkla uygulanabilir. Hafifliği, sağlamlığı, esnekliği, düz yüzeyler sağlaması ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliği ile tüm dünyada tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Saray Alüminyum Kompozit Panel Karakteristik Özellikleri

 • Solid, Metalik ve Özel efekt renklerinde üretilen kompozitin boyalı yüzü, UV ışınlarına dayanıklı floropolimer fırın vernikli (PVDF) üst kaplama sistemiyle dış cephe uygulamalarında kullanılır hale getirilmiştir.
 • Saray Alüminyum Kompozit Panel kullanım yerine, rüzgar yüküne ve uygulama biçimine bağlı olarak farklı çekirdek kalınlıklarında üretilir.
 • Saray Alüminyum Kompozit Panelin en önemli özelliği soğuk olarak el aletleriyle şekil verilebilir olmalarıdır. El makineleri, panel testereleri ve kompozit panel kesim makineleriyle her türlü kesme, biçme, delik açma, bükme işlemleri uygulanabilir.
 • Dış Cephe Kompozit Kaplama
  Yüksek kaliteli mimari dizaynlar için vazgeçilmez bir kaplama sistemi olan Alüminyum kompozit panellerini, siz değerli müşterilerimiz için özenle üretiyor ve ihtiyacınıza göre yapılarınıza monte ediyoruz. Yılların vermiş olduğu tecrübeye dayanarak, alüminyum kompozit kaplama işinde, tüm Türkiye’ye özenle hizmet vermekteyiz. Alüminyum kompozit panel ve Alüminyum kompozit levha, kompozit dış cephe kaplama sistemlerinde kullanılmaktadır.

  Kompozit Panel Kaplama Sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır. Eski yapıların restorasyonuna ya da yeni yapıların planlamasına yönelik zengin biçimlendirme olanakları sunar. Binanıza estetik görünüm kazandırması dışında rahatlıkla kullanılabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir.

Alüminyum kompozit panelin kullanım alanı oldukça geniştir. Başlıca inşaat dış ve iç cephelerinde, dekorasyon uygulamalarında, reklam ve pano tasarımlarında, işaret levhalarında kullanılmaktadır.
Kompozit panel çevreye de duyarlı bir üründür. Bileşiminde bulunan tüm malzemelerin geri dönüşümü yapılabilmektedir. Kompozit panelin çevreye hiçbir zararı yoktur.

İki alüminyum levha arasına yerleştirilmiş polietilen tabakadan oluşan alüminyum kompozit paneller, günümüzde bina cephe giydirme sistemlerinden, reklam, tanıtım ve dekoratif amaçlı uygulamalara dek geniş bir yelpazede kullanım alanı bulmakta ve gün geçtikçe giderek artan bir eğilimle yaygınlaşmaya devam etmiştir.

Alüminyum Kompozit Paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir.

Alüminyum Kompozit Panel, her iki yüzeyi çeşitli kalınlıklarda (0,50 mm, 0,30 mm, 0,21 mm) alüminyum arası non-toxic (çevre dostu) polietilenden oluşan, dış yüzeyi değişik renkler ile kaplanabilen, taşıma, depolama ve uygulama aşamasında renkli yüzeyin zarar görmemesi için plastik film kaplı olan ve modern mimari yapılarda sıkça tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Binaların kaplanmasında taş veya beton gibi malzemeler yerine Alüminyum Kompozit Panelleri’nin kullanılması binalara sıcak ve modern görünümler kazandırıyor. Bu sayede yepyeni ve temiz bir cepheye sahip olan binalar hem prestij kazanıyor, hem de bu binaların değerleri artıyor. Eski binalar da Alüminyum Kompozit Paneler ile kaplanarak yeni ve modern bir görünüme sahip oluyor.

Alüminyum kompozit panel sistemlerinde, 4 mm kompozit levhalar montaj tercihine göre H’ profilleri yardımı ve tavalama sistemi ile yapılır. Kompozit monte edilecek yüzey, ısı yalıtımı sağlanması amaçlı taşyünü veya ısı yalıtım köpükleri ile demir karkas arasına döşenir. Taşıyıcı karkas galvanizli kutu profil veya antipas boyalı olmalıdır. Genelde kullanılan alt karkas profili 20/40/ 2 mm etkalınlıkta malzemedir. Uygulamanın düzgünlüğünü sağlayan metal karkas sistemi nizami olmalıdır. Levhalar koruyucu bantta yer alan ok işaretlerine göre kesilip montaj yapılmalıdır. Bunda ki amaç renk tonlarında olabilecek farkları yok etmektir. Uygulama yapılan yüzey estetik bir görünüşe sahip olur. Bu yüzden çağımızda çoğu yapılarda kullanılmaktadır.

Alucobond, iki yüzü alüminyum levha ile kaplı plastik veya mineral dolgulu çekirdekten oluşan bir yüzü renkli alüminyum kompoze levhadır. Alucobond, Almanya?daki Alcan Singen GmbH firmasının 1969 yılından itibaren ürettiği bir ürünüdür.

Kullanım Alanları :
Yapı elemanı olarak Alucobond, iç ve dış uygulamalarda mimarlara ve uygulamacılara sınırsız özgürlük sağlamaktadır. Hafifliği, yüksek ölçüde sağlamlığı,esnekliği, düz yüzeyler sağlaması ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliği ile tüm dünyada tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Özellikleri:

 • Birçok mat, metalik standart renkte, spectra veya özel renklerde bulunabilen alucobond?un boyalı yüzü, UV ışınlarına dayanıklı floropolimer fırın vernikli (PVDF) üst kaplama sistemiyle dış cephe uygulamalarında kullanılır hale getirilmiştir.
 • Alucobond kullanım yerine, rüzgar yüküne ve uygulama biçimine bağlı olarak farklı çekirdek kalınlıklarında üretilir.
 • Alman DIN 4102-1 normuna göre plastik çekirdek malzemesi ile oluşan alucobond B2 sınıfı yangın dayanımı sertifikasına sahiptir. Yine Alman DIN4102 normuna göre özel mineral dolgulu çekirdek malzemesiyle oluşan alev almayan alucobond A2 sınıfı yangın dayanımı sertifikasına sahiptir.
 • Alucobond kompozit panelin en önemli özelliği soğuk olarak el aletleriyle şekil verilebilir olmalarıdır. El makineleri, panel testereleri ve kompozit panel kesim makineleriyle her türlü kesme,biçme, delik açma, bükme işlemleri uygulanabilir.

Alüminyum Kompozit Paneller

 • Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü,
 • Diğer cephe kaplama malzemelerine oranla daha hafif,
 • Düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklı,
 • İşlenmesi kolay,
 • Bakım ve temizliği kolay,
 • Geniş renk seçeneğine sahip,
 • Titreşim emme özelliğine sahip ve korozyona karşı dayanıklı.

Alüminyum Kompozit Panelleri’nin uygulamalarında renk kartelasında yer alan temel renkler standart olarak mevcut. Bunların yanı sıra belli bir miktarın üzerinde tüm RAL renklerinde, özel renk ve ölçülerde imal edilmesi mümkün. Granit ve ahşap deseni gibi özel seçenekler de bulunuyor.

Kompozit Levha Kaplamaları

Alüminyum kompozit panel, 2 boyalı alüminyum levha (0.5 mm) arasına yerleştirilmiş polietilen tabakasından oluşan bir yapı malzemesidir. Dış yüzeyi PVDF esaslı değişik renkler ile boyanmaktadır. Taşıma depolama ve uygulama aşamasında renkli yüzeyin zarar görmemesi için koruyucu (çıkartılabilen) bir folyo ile kaplı olan ve modern mimari yapılarda sıkça tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Alüminyum kompozit panel darbelere, kırılmalara, basınca ve kötü hava şartlarına karşı sahip olduğu sağlam yapısından dolayı dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Esnek ve hafif olması nedeniyle, beraberinde çeşitli renk alternatifleri sayesinde istenilen tasarım ve projelere kolaylıkla uygulanabilmektedir. Cephelerde kolay bakım ve temizlik imkanı sağlamaktadır. Aluminance  alüminyum kompozit paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elamanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonun yeni bir görünüm, modern çizgi ve temiz bir cepheye sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sayede binalar prestij kazanmakta ve değerleri artmaktadır.

Alüminyum kompozit panelin başlıca uygulama alanları, dış giydirme cepheleri, alışveriş merkezleri, otel, banka, sergi ve fuar merkezleri, havaalanı kompleksleri, çeşitli restorasyon ve dekorasyon binalarından oluşmaktadır. Aluminance alüminyum kompozit panellerin uygulamalarında renk kartelamızda yer alan temel renkler standart olarak mevcuttur. Standart renklerin yanı sıra RAL renklerinde bulunan özel renk ve ölçülerde kompozit panel üretimi de mümkündür. Yukarıda belirtilen şartlarda B2 normlarında üretilen Aluminance  alüminyum kompozit panel, Aluminance -FR olarak B1 normlarında da üretilmektedir. B1 normlarında geç alev alan ve yangına destek vermeyen kompozit panel üretimi müşteri taleplerine göre yapılmaktadır.

 • Yapıların iç ve dış cephe uygulamalarında,
 • Ticaret, iş-alışveriş merkezlerinde, dükkânlarda,
 • Banka ve otel cephe uygulamalarında,
 • Havaalanları, tren garları, otobüs terminallerinde,
 • Tünel – Metro istasyonları iç yüzey kaplamalarında,
 • Stadyum ve spor kompleksi uygulamalarında,
 • Eski binaların yenileme uygulamalarında,
 • Her türlü balkon dekorasyon uygulamalarında,
 • Her türlü kolon – kiriş kaplama uygulamalarında,
 • Saçak, Tavan kaplama uygulamalarında,
 • Ofis uygulamalarında,
 • Reklam ve ilan pano tasarım ve uygulamalarında,
 • Benzin istasyonlarında,
 • Otobüs, metro duraklarında,
 • Sergi fuar merkezlerinde ve stand uygulamalarında,
 • Her türlü işaret, yönlendirme levhalarında,
 • Yürüyen merdivenler, asansörlerde
Paslanmaz Mesh Cephe
Written by camaks

Paslanmaz Mesh Cephe

PASLANMAZ MESH CEPHE

Camaks Alüminyum Ankara Paslanmaz Mesh Cephe sistemleri imalatı ve uygulamaları yapmaktadır. Profesyonel ekibi ile zamanında ve kaliteli iş teslimi için firmamız ile iletişim geçiniz. paslanmaz cephe renkleri, paslanmaz trasparan cephe, paslanmaz cephe ürünleri, paslanmaz dış cephe, paslanmaz cephe giydirme, paslanmaz cephe jaluzi, paslanmaz cephe kaplama, paslanmaz cam cephe, paslanmaz cephe nedir,  paslanmaz cephe örnekleri, paslanmaz çelik cephe kaplama, paslanmaz mesh teli, paslanmaz mesh fiyatları, paslanmaz mesh bağlantı, Paslanmaz Lazer Kesim Cephe Sistemleri,

 

Written by camaks

Yarı Kapaklı Cephe

Yarı Kapaklı Cephe 

Giydirme Cephe Sistemi 

• İsteğe bağlı olarak, yatayda ya da düşeyde EPDM fitil kullanımı ile yapının istenilen hattını vurgulama imkânı sağlanır,
• Dekoratif kapak alternatifleri ile görsel çeşitlilik,
• Maksimum bina yüksekliği 100 m.
• 6 – 24 mm arası cam kombinasyonu,
• Bütün fitillerin EPDM olması sayesinde uzun ömürlülük,
• Pratik ve sorunsuz detay çözümleri,

Yarı kapaklı Silikon cephe , kapaklı cepheyle aynı prensipte yapılır. Tek yönde doğrusal çizgiler (yalnız düşey veya yalnız yatayda kapak) yapıya görsel zenginlik katar ve farklı bir estetik görüntü elde edilir. Kapak olmayan doğrultuda fuga yerlerinde epdm fitiller kullanılır.

Yarı kapaklı giydirme cephe, farklı derinliklere sahip griyaj profilleri ile geniş açıklık uygulamalarına olanak sağlayan bir sistemdir. Isı yalıtımsız olarak uygulanan bu dış cephe uygulamasında yapı sadece yatay veya sadece dikey kapaklardan oluşmaktadır. Alüminyum profil kullanılan bu cephe sistemi de fazla tercih edilen sistemlerden biridir.

Yarı kapaklı giydirme cephe de, düz, açılı, badem ve küt badem kapak gibi seçenekler ile yapıya görsel zenginlik kazandırılır. Bu sistem ile su ve toz sızdırmayan filtre de uygulanır. Gövde genişliği ve alüminyum profilin kalınlığı yapının geometrisine ve bulunduğu yere göre değişiklik göstermektedir. Performans testleriyle de yapının uygunluğu kontrol edilerek performansı ölçülmelidir.

Kapaklı doğrultuda badem kapak kullanımı yaygındır ancak diğer kapak çeşitleri de mevcuttur. Bu kapaklara uygun pvc kapaklar da mevcuttur. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında açılır modüller fark edilmez. Camlar dışarıdan görünmeyen tırnaklarla desteklenebilir.

 • Kapaklı Giydirme Cephe Sistemi’nde dış yüzeyde kullanılan çeşitli genişliklerdeki alüminyum kapak profili, mimarların taleplerine göre pek çok farklı geometrik formda uygulanabilmektedir.
 • Cephede içinde isteğe ve gerekliliklere göre gizli veya görünür açılır alanlar entegre edilebilir.
 • Su tahliyesi ve havalandırma konuları sistem içerisinde çözülür ve test edilir.
 • Hava, su geçirimsizlik ve rüzgâr dayanım testleri ilgili normlara göre yapılmış, uluslararası Qualanod ve Qualicoat yüzey işlem sertifikalarına sahip, tüm sistem malzemeleri 10 yıl mali mesuliyet sigortası ile desteklenen, müşteri isteğine bağlı olarak istenilen ölçülerde hazırlanan numunenin Avrupa Birliği Standartları Enstitüsü tarafından bağımsızlığı ve teknik performansları kabul edilip onaylanmış bir test merkezinde test edilebileceği sistemler kullanılmaktadır.

Cephe sistemi içerisinde sadece yatayda veya düşeyde kapak profili kullanılarak farklı etkiler elde                etmek mümkündür. Görsel isteklere göre farklı kesit ve formda kapak profili kullanılabilir.

Yarı kapaklı sistemler içerisinde de kanat uygulaması yapılması mümkündür.

Yarı kapaklı giydirme cephe sistemi; düşeyde veya yatayda tercihe bağlı olarak düz, mekik, badem ve farklı kesitte profillerin kullanılmasıyla giydirme cepheye zenginlik kadar bir sistemdir. Yarı kapaklı giydirme cephe sisteminin profillerini üreten bir çok yerli yabancı firma vardır. Yarı kapaklı giydirme cephe sistemi; yatayda veya düşey baskı profili sonrası dekoratif kapak kullanma olanağı sağlayan bir sistemdir.

Yarı Kapaklı Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri

Yarı kapaklı alüminyum giydirme cephe sisteminde kapaklar sadece yatayda ya da sadece düşeyde kullanılır. Diğer yönde ise silikon veya fitil kullanılarak ayrı bir cephe oluşturulur.

Bu iki cephenin birbiriyle kombine edilmiş hali, yarı kapaklı cephe olarak adlandırılır. Bu kombinasyon, diğer cephe sistemlerinin tüm avantajlarını taşımaktadır ve çeşitli profil seçenekleri olması sebebiyle bina cephesine istenen zenginliği sağlayan bir sistemdir.

YARI KAPAKLI CEPHE SİSTEMİ,  alüminyum cephe, asaş alüminyum kapaklı cephe sistemleri, asaş kapaklı cephe, asaş yarı kapaklı cephe, badem kapaklı cephe,  Cam cephe, cephe sistemleri, cephe tasarım, çuhadaroğlu kapaklı cephe, gizli kanat, güneş kırıcı, kapaklı alüminyum cephe, kapaklı cam cephe, kapaklı cam cephe fiyatları, kapaklı cam cephe kaplama, kapaklı cephe, kapaklı cephe detay, kapaklı cephe detayı,  kapaklı cephe detayları, kapaklı cephe fiyatı, kapaklı cephe fiyatları, kapaklı cephe ile silikon cphe arasındaki fark, kapaklı cephe kaplama, kapaklı cephe montaj, kapaklı cephe montajı, kapaklı cephe nasıl yapılır, kapaklı cephe nedir, kapaklı cephe örnekleri, kapaklı cephe profilleri, kapaklı cephe renkleri, kapaklı cephe şartnamesi, kapaklı cephe sistemi, kapaklı cephe sistemi ankara, kapaklı cephe teknik şartnamesi, kapaklı cephe ürünleri, kapaklı cephe uygulamaları, kapaklı dış cephe, kapaklı giydirme cephe detay, kapaklı giydirme cephe fiyatları, kapaklı giydirme cephe şartnamesi, kapaklı giydirme cephe sistemleri, kapaklı giydirme cephe sistemleri fiyatları, kapaklı sistem giydirme cephe fiyatları, renkli cam cephe, silikon cephe, silikon cephe cam renkleri, silikon cephe çizim programı, silikon cephe ebatları, silikon cephe pdf, silikon cephe profilleri, silikon cephe teklif örneği, silikon cephe teknik özellikleri, silikon cephe teknik şartnamesi, silikon cephe uygulama detayları, silikon cephe uygulamaları, silikon cephe uygulaması, silikon cephe video, silikon cephe yapılışı, silikon cephe yapımı, silikon giydirme cephe nasıl yapılır, yarı kapaklı cephe, yarı kapaklı cephe ankara, yarı kapaklı cephe sistemleri, Yarı Kapaklı cephe sistemleri ankara, yarı kapaklı giydirme cephe, yarı kapaklı silikon cephe, Yarı Kapaklı silikon cephe renkleri, yarı kapaklı silikon sistemi, yarım kapaklı silikon cephe

Written by camaks

Kapaklı Cephe

Kapaklı  Cephe Sistemi alüminyum profil ve renkli camların bir araya getirilerek oluşturulan teknolojiyi Silikon Cephe Sistemine göre müşteriye daha uygun yatay ve dikey çizgilerin olduğu çağdaş mimarinin vazgeçilmeyen bir ürünüdür.
Kapaklı Giydirme Cephe Sistemi projesinde belirtilen genişliklerde kat yüksekliğinin döşeme betonuna galvanizli  çelikten üretilmiş ankrajlarla bağlanan yatay ve düşey alüminyum cephe profilleri ile istenilen ebatta camların takılabilmesi ve bunları taşıyabilecek statik hesabı yapılmış alüminyum cephe profilleri ile yatay ve dikeyde müşterinin isteği ile Kapaklı Giydirme cephe Sisteminde dışarıdan kapak sistemi uygulanmaktadır.
Kapaklı Giydirme Cephe Sistemlerinde görsel isteklere göre farklı kesit ve detaylarda kapak profili uygulanabilmektedir.
Silikon Cephe Sisteminde olduğu gibi Kapaklı Cephe sisteminde de açılır kanat uygulaması yapmak mümkündür.

Kapaklı giydirme cephe sistemleri ;Görsel isteklere göre farklı kesit ve formda kapak profili kullanılabilir. Bu sistem içerisinde de kanat uygulaması yapılması mümkündür. Farklı derinliklere sahip griyaj profilleri sayesinde geniş açıklık uygulamalarına olanak sağlayan sistem, yapı dış görünümü itibariyle, sadece yatay veya sadece düşey kapaklardan çizgilerden oluşmaktadır. Ayrıca, düz, açılı, badem ve küt badem kapak seçenekleriyle yapıya görsel zenginlik katmaktadır.
Yatay ve düşey kapaklardan çizgilerden oluşmaktadır. Kapak cephe sistemlerinde uygulanabilen kapaklar müşterinin isteği doğrultusunda Düz açılı, Badem veya küt badem kapak seçenekleri ile uygulanan inşaata farklı ve güzel bir zenginlik katmaktadır.
Kapaklı Cephe Sistemi Ülkemizde ve dünyada ilk kullanılan sistem olduğundan kullanımı çok yaygındır. Ülkemizde de oldukça yaygın olan Kapaklı Cephe Sistemi üretim ve montaj kolaylığı açısından düşük maliyetlerle yapılabilmektedir.
Kapaklı Cephe Sisteminde Silikon cephe sisteminde olduğu gibi alüminyum profiller ve cam arasındaki ısı ses ve su izalasyonunu EPDM  fitilleri ile sağlanmaktadır. Kapaklı Cephe Giydirme Sistemlerinde binanın bulunduğu yerdeki hava şartlarına göre taşıyıcılar arasındaki mesafe ve cam ağırlığı faktörler dikkate alınarak statik hesaplamalar yapılarak kullanılacak cephe profilleri ve cam kalınlıkları buna göre hesaplanmaktadır.
Kapaklı Cephe Sistemi tek katlı binalara uygulandığı gibi yüksek katlı binalarda da  rahatlıkla uygulanan bir sistemdir. Camaks Cam Alüminyum cephe sistemleri olarak tüm binalara ve inşaatlara uygulama yapılabilmektedir.

Dışarıdan bakıldığında 50mm genişliğinde alüminyum kapaklar görülür. İsteğe göre yatay ve düşeyde farklı kapaklar seçilebilir. Kapaklı cephelerin silikon cephelerden farkı cam panellerin dışarıdan baskı profilleriyle mekanik olarak sabitlenmesidir. Kapaklar bu baskı profilleri üzerine geçirilir. Alt konstrüksiyon oluşturulmasında Euro Comfort F50 Cephe Sistemleri bir çok alternatif sunar.

Bu sistemde modüllerden istenilenlere, dışa yada içe açılan gizli kanatların montajı yapılır. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında açılır modüller fark edilmez. Makaslı kullanım tercih etmeyenler için doğrama kasa ve kanat profilleri kullanarak normal yada çift açılım alternatifleri entegre edilebilir. Açılı cepheler için fitil ve taşıyıcılarda farklı alternatifler de mevcuttur.

AC 50 Kapaklı Alüminyum Giydirme Cephe Sistemi

Geniş açıklık uygulamalarına olanak sağlayan, çelik takviyeli, ısı yalıtımsız AC 70 giydirme cephe sistemi, düz, dairesel ve küt badem kapak seçenekleriyle tüm beklentilerinizi hayata geçirebilmektedir.

Bütünde gizli detaylar;

 • 70 mm gövde genişliği
 • İlave kapı ve pencere sistemleriyle tek, çift ya da vasistas açılım seçenekleri
 • 2 mm et kalınlığına sahip alüminyum profiller
 • Tüm Ral renklerinde ve eloksal seçeneklerinde QUALANOD ve QUALICOAT belgeli profil üretimi
 • EPDM hava, su ve toz sızdırmazlık fitilleri
 • Başarı ile tamamlanan performans testleri

Kapaklı Cephe Sistemleri

  • Dekoratif kapak alternatifleri, standart ve özel açılara uygun özel profiller ile dikkat çekici estetiğe sahip kapaklı cepheler tasarlanabilir,
  • • Drenaj (Kondens) kanalı sayesinde maksimum hava ve su tahliye performansı,
  • • Maksimum bina yüksekliği 100 m.
  • • 6 – 50 mm arası cam kombinasyonu,
  • • Bütün fitillerin EPDM olması sayesinde uzun ömürlülük,
  • • Pratik ve sorunsuz detay çözümleri.
 • Isı Geçirgenlik (Uf): 6.8 W/m²K
 • F50 Kondens Kapaklı Cephe Sistemi

  F50 KONDENS KAPAKLI CEPHE

  Dışarıdan bakıldığında camlar bir çerçeve içersinde gibi görünür. Silikon cephedekinden farkı bu camlar üzerine gelen alüminyum profillerin kapak gibi görünmesidir. Cephede kanat açılmak istendiğinde özel dizayn profillerle dışardan algılanamayacak şekılde gizli kanat uygulaması gercekleştirilir. Düz, yuvarlak ve badem şeklindeki kapak seçenekleriyle binanıza ayrı bir renk getirir. Taşıyıcı sistemin kondens kanallari sayesinde olusacak yoğuşma ve yagmur sularını sistem dışına atmaktadır. Taşıyıcı sistemi 2 mm ve 1.7 mm et kalınlığı olan mulyon ve transom profillerine sahip sistemimiz 35 mm.’ den 195 mm.’ ye kadar geniş ürün çeşitliliğiyle üretilmektedir. Optimum statik değerler sağlanabilmektedir. Tüm bağlantı profilleri ve diger tüm profiller ortak kullanılmakta olup uygulayıcı için büyük bir stok avantajı sağlamaktadır.

   

  F50 KONDENS YARI KAPAKLI CEPHE

  Klasik kapaklı cephe sisteminden mantığında ancak bu sistemde binanın dış cephesinde yatay veya düşey kapaklardan sadece biri kullanılırak oluşturulur. Kapak uygulaması istenmeyen derzde, isteğe göre fitil veya silikon uygulanır. Düz-yuvarlak-badem kapak seçenekleriyle binanıza hoş bir hava katılır.

Dışarıdan bakıldığında 50mm genişliğinde alüminyum kapaklar görülür. İsteğe göre yatay ve düşeyde farklı kapaklar seçilebilir. Kapaklı cephelerin silikon cephelerden farkı cam panellerin dışarıdan baskı profilleriyle mekanik olarak sabitlenmesidir. Kapaklar bu baskı profilleri üzerine geçirilir. Alt konstrüksiyon oluşturulmasında Euro Comfort F50 Cephe Sistemleri bir çok alternatif sunar.
Bu sistemde modüllerden istenilenlere, dışa yada içe açılan gizli kanatların montajı yapılır. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında açılır modüller fark edilmez. Makaslı kullanım tercih etmeyenler için doğrama kasa ve kanat profilleri kullanarak normal yada çift açılım alternatifleri entegre edilebilir. Açılı cepheler için fitil ve taşıyıcılarda farklı alternatifler de mevcuttur.

Klasik kapaklı cephe sistemleri, classic facade systems coverKapaklı Giydirme Cephe Sistemi alüminyüm çelik ve camın bir araya getirilerek oluşturulan, teknolojiyi ve ekonomik çözümü müşteriye sunan yatay ve dikey cizgilerin hakim olduğu çağdaş mimarinin vazgeçilmeyen bir üğesidir.

Kapaklı giydirme cepheler, en uzun zamandır uygulanan sistem olduğundan kullanımı çok yaygındır ve üretim kolaydır. Ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılan bir sistem olduğundan daha düşük maliyetlerler yapılabilmektedir.

Alüminyum düşey griyajların, kattan kata çelik veya alüminyum ankrajlar ile betonarme döşemeye bağlanması ile oluşur geçilen açıklığın kattan kata yüksekliği ve rüzgar yükü, düşey griyajın kesitini belirler. Yatay griyajın kesiti ise cam yükü ve geçtiği mesafeye bağlıdır. Alüminyum düşey griyajın statik olarak lx (atalet momenti ) değerinin yeterli olmadığını yüksekliklerde çelik takviye yapılmalıdır. Çelik konstrüksiyon alüminyum kapak ile kapatılarak estetik bir görünüm sağlanır.

Binanın geometrisi, bulunduğu yerdeki rüzgar şiddet, düşey taşıyıcılar arasındaki mesafe ve cam ağırlığı gibi faktörler dikkate alınarak statik hesaplamalar yapılır.Bulununa atalet moment değerinden büyük atalet moment değerine sahip yatay ve dikey profillerle cephe teşkil edilir. Teşkil edilen cepheye göre üretilen ısı camlar cepheye takılarak, camların arasındakı derzler yatay ve düşey kapak profilleri ile kapatılır. Dış ve iç yüzeylerdeki fitil yuvalarında özel dizayn EPMD cam ve yalıtım fitilleri kullanılarak ısı ve su yalıtımları tam sağlanmış olur.

Dışta kullanılan kapak profillerinden yatay veya düşey olanı isteğe bağlı olarak kullanılmayıp yarı kapaklı sistem yapılabilir. Kullanılmayan kapak yerine camların arasında kalan derze, seçilen sisteme göre fitil takılır veya silikon çekilir.

Doğal havalandırma gerektiren yerlerde talep doğrultusunda cephe içi dışa açılır gizli kanat veya normal içe açılır kanat uygulanabilir.

Klasik Kapaklı Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri

Piyasada çok yaygın olarak kullanılan klasik kapaklı cephe sistemlerini oluşturmak üzere firmamızda kondens kanallı düşey profiller kullanılmakta, bu sayede su yalıtımı konusunda tam bir sızdırmazlık elde edilmektedir.

Geniş açıklıklar söz konusu olduğunda klasik kapaklı cephe sistemlerini çelik ile takviye ederek güvenli bir şekilde uygulama olanağı yaratmak mümkündür.

Ayrıca müşteri isteğine uygun olarak gizli kanat eklenerek cephede açıklıklar elde edilebilir.
Kapaklı Cephe Sistemleri Ankara, Cam Cephe Sistemleri, Cam cephe Tasarımı,

KAPAKLI CEPHE SİSTEMİ ANKARA,
Kapaklı cephe sistemi, kapaklı cephe sistemi ankara, kapaklı cephe renkleri, kapaklı cephe teknik şartnamesi, kapaklı cephe nasıl yapılır, yarı kapaklı cephe sistemleri, yarı kapaklı cephe, yarı kapaklı cephe ankara, kapaklı cephe uygulamaları, kapaklı cephe profilleri, kapaklı cephe ürünleri, kapaklı alüminyum cephe, asaş kapaklı cephe, kapaklı cephe ile silikon cphe arasındaki fark, yarı kapaklı cephe sistemleri, kapaklı giydirme cephe sistemleri fiyatları, asaş alüminyum kapaklı cephe sistemleri, kapaklı cephe detayı, kapaklı cephe detay, kapaklı cephe detayları, kapaklı dış cephe, kapaklı cephe fiyatları, kapaklı cephe fiyatı, kapaklı cam cephe fiyatları, kapaklı sistem giydirme cephe fiyatları, kapaklı giydirme cephe sistemleri, kapaklı giydirme cephe fiyatları, kapaklı giydirme cephe detay, kapaklı cephe kaplama, kapaklı cam cephe kaplama, kapaklı cephe şartnamesi, kapaklı giydirme cephe şartnamesi, kapaklı cam cephe, kapaklı cam cephe kaplama, kapaklı cam cephe fiyatları, badem kapaklı cephe, kapaklı cephe nedir, kapaklı cephe nasıl yapılır, kapaklı cephe montajı, kapaklı cephe montaj, kapaklı cephe örnekleri, çuhadaroğlu kapaklı cephe, YARI KAPAKLI CEPHE SİSTEMİ,  alüminyum cephe, asaş alüminyum kapaklı cephe sistemleri, asaş kapaklı cephe, asaş yarı kapaklı cephe, badem kapaklı cephe,  Cam cephe, cephe sistemleri, cephe tasarım, çuhadaroğlu kapaklı cephe, gizli kanat, güneş kırıcı, kapaklı alüminyum cephe, kapaklı cam cephe, kapaklı cam cephe fiyatları, kapaklı cam cephe kaplama, kapaklı cephe, kapaklı cephe detay, kapaklı cephe detayı,  kapaklı cephe detayları, kapaklı cephe fiyatı, kapaklı cephe fiyatları, kapaklı cephe ile silikon cphe arasındaki fark, kapaklı cephe kaplama, kapaklı cephe montaj, kapaklı cephe montajı, kapaklı cephe nasıl yapılır, kapaklı cephe nedir, kapaklı cephe örnekleri, kapaklı cephe profilleri, kapaklı cephe renkleri, kapaklı cephe şartnamesi, kapaklı cephe sistemi, kapaklı cephe sistemi ankara, kapaklı cephe teknik şartnamesi, kapaklı cephe ürünleri, kapaklı cephe uygulamaları, kapaklı dış cephe, kapaklı giydirme cephe detay, kapaklı giydirme cephe fiyatları, kapaklı giydirme cephe şartnamesi, kapaklı giydirme cephe sistemleri, kapaklı giydirme cephe sistemleri fiyatları, kapaklı sistem giydirme cephe fiyatları, renkli cam cephe, silikon cephe, silikon cephe cam renkleri, silikon cephe çizim programı, silikon cephe ebatları, silikon cephe pdf, silikon cephe profilleri, silikon cephe teklif örneği, silikon cephe teknik özellikleri, silikon cephe teknik şartnamesi, silikon cephe uygulama detayları, silikon cephe uygulamaları, silikon cephe uygulaması, silikon cephe video, silikon cephe yapılışı, silikon cephe yapımı, silikon giydirme cephe nasıl yapılır, yarı kapaklı cephe, yarı kapaklı cephe ankara, yarı kapaklı cephe sistemleri, Yarı Kapaklı cephe sistemleri ankara, yarı kapaklı giydirme cephe, yarı kapaklı silikon cephe, Yarı Kapaklı silikon cephe renkleri, yarı kapaklı silikon sistemi, yarım kapaklı silikon cephe, KAPAKLI GİYDİRME CEPHE, kapaklı giydirme cephe rüzgar yükü,  kapaklı giydirme cephe renkleri, kapaklı giydirme cephe reklam, kapaklı giydirme cephe teknik şartnamesi, yarı kapaklı giydirme cephe, yatay kapaklı giydirme cephe, kapaklı giydirme cephe uygulama detayları, kapaklı giydirme cephe uygulamaları, kapaklı giydirme cephe uygulaması, kapaklı giydirme cephe ısı iletim katsayısı,  kapaklı giydirme cephe ısı yalıtımı, kapaklı giydirme cephe ısı yalıtımlı, kapaklı giydirme cephe ışıklı, kapaklı giydirme cephe planda nasıl gösterilir, kapaklı giydirme cephe profilleri, kapaklı giydirme cephe pdf, kapaklı giydirme cephe poz no, kapaklı giydirme cephe ürünleri, kapaklı giydirme cephe Ümraniye, alüminyum kapaklı giydirme cephe, alüminyum kapaklı giydirme cephe fiyatları, kapaklı giydirme cephe sistemleri, kapaklı giydirme cephe sistemleri fiyatları, kapaklı sistem giydirme cephe fiyatları, kapaklı giydirme cephe detay, kapaklı giydirme cephe fiyatları, alüminyum kapaklı giydirme cephe fiyatları, kapaklı sistem giydirme cephe  fiyatı, kapaklı giydirme cephe sistemleri fiyatları, kapaklı giydirme cephe görseller, kapaklı giydirme cephe hesap programı, kapaklı giydirme cephe hesabı, kapaklı giydirme cephe hesap, kapaklı giydirme cephe hesaplamalar, kapaklı giydirme cephe jaluzi, klasik kapaklı giydirme cephe, kondens kapaklı giydirme cephe, kapaklı giydirme cephe listesi, kapaklı giydirme cephe lisans, kapaklı giydirme cephe laminat, kapaklı giydirme cephe levha, kapaklı giydirme cephe şartnamesi, kapaklı giydirme cephe imalatı, kapaklı giydirme cephe izmir, kapaklı giydirme cephe zaman, kapaklı giydirme cephe zararları, kapaklı cam giydirme cephe, kapaklı giydirme cephe video, kapaklı giydirme cephe vikipedi, kapaklı giydirme cephe ve cam sistemleri, kapaklı giydirme cephe birim fiyat, kapaklı giydirme cephe bursa, kapaklı giydirme cephe boyutları, kapaklı giydirme cephe binalar, kapaklı giydirme cephe nedir, kapaklı giydirme cephe malzemeleri, kapaklı giydirme cephe montajı, kapaklı giydirme cephe m2 fiyatı, kapaklı giydirme cephe modelleri, kapaklı giydirme cephe örnekleri, kapaklı giydirme cephe ölçüleri, kapaklı giydirme cephe özellikleri, kapaklı giydirme cephe örneği, kapaklı giydirme cephe çeşitleri, kapaklı giydirme cephe çizimi, kapaklı giydirme cephe çizimleri, kapaklı giydirme cephe çizim, kapaklı giydirme cephe çeşitleri, kapaklı giydirme cephe çelik, kapaklı giydirme cephe çelik takviyeli, kapaklı giydirme cephe yükü, kapaklı giydirme cephe      , kapaklı giydirme cephe asaş alüminyum, kapaklı giydirme cephe asansör, kapaklı giydirme cephe asma, kapaklı giydirme cephe tuna yapı, kapaklı giydirme cephe haser, kapaklı giydirme cephe havalandırma, kapaklı giydirme cephe metrajı, kapaklı giydirme cephe mersin, kapaklı giydirme cephe kesiti, kapaklı giydirme cephe kesit, kapaklı giydirme cephe kesiti dwg, kapaklı giydirme cephe kent,

 

Silikon Cephe
Written by camaks

Silikon Cephe

Silikon Cephe
Silikon giydirme cephe sistemi nedir?

Silikon cephe sistemleri, projesinde belirtilen açıklıklarda ve her katın döşeme betonuna alüminyum veya galvanizli çelikten üretilmiş ankarajlara bağlanan taşıyıcı düşey profiller ile bunlar arasına istenilen yüksekliklerde cam takabilmek ve bunları taşımak için düşey taşıyıcı profillere özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıt profillerinden oluşan sisteme denir.

projesinde belirtilen açıklıklarda her katın kendi yükseklik döşeme betonuna galvanizli çelikten üretilen ankarajlara bağlanan dikey alüminyum cephe profillerinin düşey profiller ile bunların arasında istenilen yükseklikte ve genişlikte cam montajı yapmak ve bunları statik hesaplarına göre özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay ve dikey kayıt profillerinden oluşan sistemin adına denir.

Silikon Giydirme Cephe Sistemi mimari projelerine uygun olarak silikon sistem olacaktır.  Belirtilen açıklıklarda ve her kat döşeme kotunda detaylarda belirtildiği gibi ayar imkanı sağlayan galvanizli çelikten üretim ankrajlarla binaya montaj edilmiş diletasyon sağlanmış taşıyıcı düşey elemanlar ile bunlar arasında istenilen yüksekliklerde ısıcam veya kompozit levha takabilmek ve taşımak üzere  özel bağlantı elemanları ile montajı yapılan sistemlerdir. İstenilen cam renkelerinde Mavi Reflekte, Yeşil Reflekte, Bronz Reflekte, Füme Reflekte vs renklerde temperli camlardan üretilen ısıcamlar kullanılmaktadır.  Silikon Cephe sistemleri dışardan bakıldığında alüminyum profil görünmeyip tümüyle cam görünümü oluşturmaktadır. Alüminyum Silikon Cephe Sistemleri yardımcı elemanlarla kasetli profiller ile bir bütünlüğe dönüşür. Silikon Cephe Sistemlerinde Cam paneller arasında sızdırmazlık EPDM fitilleri ile sağlanmaktadır. Silikon Giydirme Cephe Sistemlerinde iki cam arasındaki dolgu veya fitil fuga ile alternatif seçenekleri mevcuttur. Silikon Giydirme Cephe sistemleri binalara ve AVM’lere yüksek prestij ve zengin cephe görünümü ve tasarımı kazandırdığı için bir çok firma tarafından ve mimarlar tarafından tercih edilmektedir. İstenildiğinde modüllerin arasına kanat profili uygulaması yapılarak Gizli Kanat mekanizmaları kullanılarak açılır kanat uygulaması yapılabilmektedir.