Cam Cephe Sistemleri
Written by camaks

Cam Cephe Giydirme Sistemleri

Cam cephe giydirme sistemleri, binanın dış cephesinin ağırlıklı olarak cam ile kaplanmasıdır. Bu sistemde yüksek teknolojiyle üretilen camlar kullanılır. Üretilen camlar Dış cephe döşemesinin ön yüzüne gelecek şekilde yerleştirilir. Dış cephedeki döşemeye ya da kolonlara asılırlar. Kesinlikle taşıyıcı özellikte değillerdir. Yani binanın temel yapısını oluşturmazlar. Ancak dış cephe kaplaması olarak kullanırlar. Cam cephe, yapıyı prestijli gösterir ve yapıya modern bir hava katar.Isı yalıtımı sağladıkları için de sıkça tercih edilmektedir.

Alüminyum Cephe Sistemleri, Dış Cephe Sistemleri
Written by camaks

Paslanmaz Cephe Sistemleri

Dış cephelerde ya da balkonlarda kullanılan paslanmaz çelik yapı malzemesi hem dayanıklı hem de çevre dostu bir malzemedir. Doğa koşullarına dayanıklıdır. Yıllar geçse de deformasyona uğramadığından yeniymiş izlenimi vermektedir. Paslanmaz dış cephe sistemleri camlı ya da camsız olarak uygulanabilir. Günümüzde modern görünümleriyle ve kullanışlılığı nedeniyle bir çok yapıda tercih edilmektedir.

Isı Yalıtımı
Written by camaks

Dış Cephe Mantolama

Mantolama mevsime göre ısı kaybını ya da aşırı ısınmayı engellemek amacıyla yapının dış cephesinin ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Mantolamanın avantajları:

Binanın dış yüzeyindeki yapı elemanlarını kaplayarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
Binanın dışını sarmaladığı için ısı farklılıklarından oluşabilecek çatlakları engeller.
Binanın dış cephesini zararlardan korur.
Yoğuşma riski en aza indirilir.
Isı yalıtımının yanında su yalıtımını da sağlar.
Tam anlamıyla kurallarına uygun yapılmış mantolama işlemi %50 tasarruf sağlar.

Dış Cephe Astarı
Written by camaks

Dış Cephe Astarı

Astar dış cephe yüzeyini boyaya hazır hale getirir. Yapışkanlığını arttırır ve boyanın ziyan olması engeller. Boyanın homojen bir biçimde dış cepheye oturmasını sağlar. Binanın dış cephe boyasına başlanmadan önce mutlaka astar kullanılmalıdır.